Oko střelce

bohyně Aquaya nám přinesla cesty Loa. Při vytrvalém prozkoumávání cest jsme teď našli také věštírnu Loa, která nám prozradila nejmystičtější věštby a největší tajemství Loa. Jako dárek na uvítanou jsme od věštírny získali několik tajemně vypadajících knih, které jsou ozdobeny mystickým okem. Bohužel nejsme schopni rozluštit jazyk těchto knih. Jeden starý kněz, který žije v blízkosti věštírny, nám o knihách prozradil následující:

"Kniha mluví o jakémsi "Oku střelce"", pronesl stařík chraptivým hlasem. "Můj praděda mi kdysi o této knize vyprávěl, že námořníci můžou s pomocí této knihy docílit velké škody v boji proti nejrůznějším soupeřům." Se zájmem se nakláníme ke staříkovi a žádáme ho, aby nám prozradil ještě víc. "Víc už bohužel nevím...", odpovídá.

Díky několika testům naslepo jsme teď zjistili, jak se kniha aktivuje a používá. V našem lodním deníku jsme to zaznamenali a nabízíme vám tady malý výběr:
   
 

 Lodní deník, 2,24 - Loa
V boji proti lodím všech typů nám tato kniha přinese vyšší škody, ale ne při každé salvě. To už známe ze schopnosti "Kritický zásah" v cestách Loa. S touto knihou ale způsobujeme větší škody častěji.

Lodní deník, 2,25 - Loa
S každou knihou, kterou použijeme, se zřejmě zvyšuje pravděpodobnost o 2%. Testujeme dále!

Lodní deník, 2,26 - Loa
Vypadá to, že pravděpodobnost vyšších škod se dá celkově zvyšovat maximálně o 10%. Při tomto pokusu jsme aktivovali 5 knih najednou. Dobré je, že se díky naší schopnosti "Kritický zásah", kterou jsme si osvojili z cest Loa, a naší speciální munici "zesílené explozivní koule" pravděpodobnosti znásobily. Při využití všech možností jsme dosáhli skvělou pravděpodobnost 20 procent! V příštích dnech budeme ještě pokračovat v testování. Bohužel se knihy s každým použitím spotřebovávají a máme jen omezené zásoby...

 

 

 

v Seafight jsou 2 zcela nové předměty, které můžete při zvláštních příležitostech pořídit na Tržišti.
Oba předměty mění vlastnosti Vašic děl a jsou proto výborné pro určité bojové situace!

Hailstorm / Střepinový déšť:


Tento předmět se hodí pro boj zblízka! Po výstřelu s Hailstorm se Vaše vystřelená munice rozdělí na mnoho malých kousků, což dá Vaší salvě větší rozptyl. Efect: Vaše pravděpodobnost zásahu se zvýší o 10%. Nicméně, tato salva nedoletí tak daleko a dostřel se tedy sníží o 20% než je obvyklé. Tento déšť střel je vhodný zajména proti ostrovním věžím.

Windstorm / Orlí zrak

 


Použijte tento předmět pro boj na dálku! Windstorm ohromě zrychlí Vaší munici a proto zvětší Váš dostřel o obrovských 33%. Tím, že Vaše munice pokryje větší vzdálenost, se ale sníží pravděpodobnost Vašeho zásahu o 15%. Windstorm nelze použít na ostrovní věže. Windstorm lze použít pouze pokud střílíte dál než je obvyklý dostřel Vašich děl a pouze pokud předmět aktivujete.

Pro oba nové předměty platí: Používání je skoro stejné jako používání střelného prachu a pancéřových štítů. Jak Hailstorm tak Windstorm můžete používat tak často, jak jen je libo. Nicméně v jeden okamžik lze použít jen jeden z těchto předmětů. Změna pravděpodobnosti zásahu při použití těchto předmětů se vypočítává jako první před jakoukoliv další modifikací děl. Tyto předměty nelze použít s regenerační municí.

Tyto nové předměty budou v Tržnici během zvláštních dní.
 

 


 

 

 Využijte sílu krystalů pro svoje děla a munici!moře je klidné a tropické vody zvou k odpočinku. Ale zdá se, že to je jen klid před bouří, protože věštírna Loa nás znepokojuje temnými předpověďmi. Můžeme těmto věštbám důvěřovat? Není pochyb, musíme! Byla by to vražedná lehkomyslnost, kdybychom proroctví Loa ignorovali.

Ale jak můžeme uniknout blížící se zkáze? Věštírna Loa nám představuje sílu krystalů. Zřejmě v krystalech působí víc sil, než jsme si kdy dovedli představit. Kdo tyto síly ovládne, ochrání se před každým nebezpečím na širém moři.

Zeptali jsme se jednoho starého alchymisty, který nám prozradil pozoruhodné věci: „Vy chcete odhalit sílu krystalů? Vy hlupáci …“, mumlá si pod vousy. „Kdo jejich sílu jednou pocítil na vlastní kůži, je pokorný a ne pyšný jako vy!“

Po chvíli vyprávěl dál: „Ale přece jen jde o přežití, takže vám poradím, jak můžete využít magické síly krystalů pro svou ochranu.

Krystaly působí mocnými silami na speciální elitní děla. Až 5-krát můžete zušlechtit vaše 50 libráky (standardní elitní dělo) a 55 libráky (speciální děla).

Zušlechťování děl s každým stupněm zvyšuje
  • pravděpodobnost kritického zásahu o celkem 4 %.
  • sílu kritického zásahu o celkem 4 %.


Ale nebojte se, dám vám další radu, jak můžete odvrátit nebezpečí.“ Stařík si zhluboka povzdychl a zamyslel se. Chvíli trvalo, než se znovu vzpřímil a upřeně se na nás podíval: „Musíte statečně bojovat, zlo je jednoduše příliš silné! I když musíte svoje děla zušlechťovat pomocí krystalů opatrně, abyste měli vše pod kontrolou, můžete silou krystalů nabít také vaši munici. Bádejte a rozšiřte si obzor!“
Máme tedy osud ve svých rukou a dokumentujeme naše experimenty v lodním deníku.

Lodní deník 2,27 - éra Loa
Naše pokusy přinesly tyto výsledky: Síla krystalů působí u explozivních koulí a šrapnelových koulí. U explozivních koulí se způsobené škody zvýší o 5 bodů a ještě překvapivější je jejich účinek na šrapnelové koule: Způsobené škody se zvýší o celých 10 bodů! Jsme překvapeni!

Lodní deník 2,28 - éra Loa
Hrátky s ohněm! Provedli jsme další testy a zjistili jsme následující: Pomocí krystalů je možné vylepšovat i větší množství munice. Na zušlechtění 1.000 koulí je vždy třeba 1 krystal. Testy ukázaly, že dokonce 5.000, 10.000 nebo ještě víc koulí je možné s odpovídajícím množstvím krystalů najednou vybavit sílou krystalů.

Lodní deník 2,29 - éra Loa
Síla krystalů působí v boji proti NPC i v bitvách proti jiným hráčům. Dodatečné škody, které koule způsobí, se přičtou k celkovým dosaženým škodám. To znamená, že působí navíc ke všem ostatním výhodám, které je možné docílit prostřednictvím cest Loa. To je opravdová magie! A zjistili jsme ještě něco: Účinek krystalů na děla a dělové koule je možné dosáhnout použitím perel okamžitě. Strategická výhoda v boji: Jednotlivé krystaly můžeme nechat působit na každém z 5 stupňů odpovídající dobu pro zušlechtění nebo můžeme využít funkci urychlení času.

Jsme si jisti, že s těmito informacemi se můžete vydat vstříc proroctví, piráti. Dostaví se pohroma? Nebo je proroctví věštírny čistý nesmysl? Teď bude na vás, jestli budete nečinně přihlížet nebo strategicky využijete sílu krystalů!